top of page
Keresés

FOLKLÓRFESZTIVÁL

  • Szerző képe: yKs
    yKs
  • 2019. okt. 5.
  • 1 perc olvasás

Az Érsekkert mellett fölállított nagy rendezvénysátorban pénteken kizárólag környékbeli csoportok szerepeltek, azok közül is túlnyomó részt a magyar hagyományokat bemutató produkciókkal, de erre a napra is jutott más népek dalaiból, táncaiból. Ezt ezúttal délszláv hagyományőrzők hozták el a sátrat e napon is megtöltő közönségnek, akiknek sorában volt, aki Svédországból érkezett.

A nyitónap kivételével – amikor ez időben a táncos fölvonulás zajlott – a fesztivál minden napján bemutatók sora várta a kisszínpadhoz az érdeklődőket. A csütörtöki napon a Dunapataji, a fajszi Dunagyöngye és a Dusnoki Hagyományőrző Népdalkör, a Géderlaki Katolikus Férfikar, a Hajós Hagyományőrző Sváb Néptánccsoport, valamint a Polonez Néptáncegyüttes adott ízelítőt az általuk táplált hagyományból.


Pénteken kizárólag a környékből érkezett csoportok álltak itt színpadra, mégpedig – föllépésük sorrendjében – a Homokmégyi Hagyományőrző Néptáncegyüttes, a Liszt AMI Négykézláb Csoportja, a Foktői Hagyományőrző Néptáncegyüttes, a dusnoki Biser énekkar és tánccsoport, a Miske-Drágszél Hagyományőrző együttes, a Dunaszentbenedeki Hagyományőrző Tánccsoport, a fajszi Szilas Hagyományőrző Néptánc Egyesület, valamint az Uszódi Hagyományőrző Néptáncegyüttes mutatta be műsorát.

A dusnoki Biser Énekkar és Tánccsoport

A 2002-ben alakult Biser Ének- és Tánccsoport mára már 20 főt számlál, akik közt több generáció képviselőit is megtaláljuk. Repertoárjukon dusnoki rác, szlavón, baranyai, dalmáciai horvát, valamint bosnyák és macedón népdalok szerepelnek. Szávai Józseftől kölcsönzött mottójuk: ”Vállunkon, karunkon nemcsak hímzés és dísz, hanem történet és hagyomány.” 2012 óta énekük mellé táncolnak is, kultúrkörük, benne lehetőleg minden horvát népcsoport táncait igyekeznek elsajátítani. Minden dusnoki rendezvény állandó fellépői, emellett rendszeresen részt vesznek a hazai horvátság fesztiváljain. 2016–ban nagyszabású dakovoi (ejtsd:dzsakovói) fesztiválon szerepeltek Horvátországban. Több horvát, ezen belül szlavón, bunyevác és sokac koreográfiával is büszkélkedhet a csoport, ezúttal Szávai József egy baranyai sokac tánckoreográfiáját mutatták be.

 
 
 

Kommentare


bottom of page